Chochołowskie Termy - kompleks geotermalny na Podhalu

Chocholowskie-Termy

Mija rok, jak na granicy miejscowości Chochołów i Witów na Podhalu został oddany do użytku kolejny kompleks geotermalny - Chochołowskie Termy. Pomimo, że jest to już szósty obiekt tego typu na Podhalu, jak się okazuje atrakcje jakie ma do zaoferowania zapewniają mu dużą popularność.Już sama lokalizacja jest jego atutem.

Chochołów miejscowość z wiekowymi tradycjami w krzewieniu góralskiej kultury potrafi przyciągnąć do siebie bardzo dużo turystów.
Zabytkowa drewniana zabudowa, czyste powietrze, bliska odległość od Tatr i Zakopanego to czynniki przemawiające za wyborem tej podhalańskiej miejscowości na weekendowy wypad lub dłuższy wypoczynek. Znalezienie taniego noclegu nie powinno być tu kłopotem. Aktywny wypoczynek na rowerze - nie ma problemu. Trasami rowerowymi można dotrzeć zarówno na Słowację jak i do Nowego Targu czy Zakopanego.

Teraz oferta tej turystycznej miejscowości wzbogaciła się o dodatkową atrakcję jaką są baseny termalne w Chochołowie. Chochołowskie Termy zachęcają turystów do skorzystania z ich oferty poprzez innowacyjne podejście do profilaktyki leczniczej. Woda, która leczy zachowa swoje pierwotne walory dzięki niespotykanemu procesowi jej uzdatniania. Dodatkowo specjalną atrakcją jest kąpiel w wodzie bogatej w takie pierwiastki jak wapń, magnez krzem czy sód, pobranej wprost z odwiertu geotermalnego. Wodą taką napełniane są specjalne beczki w tzw. "Strefie Surowej Wody". Każda sesja w takiej beczce kończy się opróżnieniem a na następnego kuracjusza czeka już nowa porcja surowej wody bogatej w cenne lecznicze minerały.

Lecznicze właściwości wody w Chochołowskich Termach wspomagają leczenie wielu dolegliwości. Wśród nich wymieniane są wszelkiego rodzaju schorzenia dotyczące układu ruchu począwszy od ortopedycznych na neurologicznych kończąc. Ratunek w wodach termalnych w Chochołowie znajdą również osoby mające problemy ze skórą w tym cierpiące na trwające długo stany zapalne jak i atopowe zapalenie skóry. Minerały zawarte w wodzie wspomagają również leczenie niewielkich zaburzeń krążenia krwi a także są pomocne w profilaktyce związanej z chorobami stawów. Korzystny wpływ wody w Chochołowskich Termach odczują również osoby cierpiące na zaburzenia potencji oraz funkcjonowania układu nerwowego. Jak widać spektrum możliwości korzystnego oddziaływania na zdrowie wód termalnych w Chochołowie jest naprawdę imponujący. Nic tylko przyjechać i skorzystać.

Bardzo ważną informacją jest również to, że termy posiadają specjalne urządzenia wspomagające korzystanie z basenów przez osoby niepełnosprawne. Patrząc na ofertę Chochołowskich Term można korzystać z naprawdę imponującej liczby atrakcji. Dwa baseny zewnętrzne z różnego rodzaju dodatkami, dwa wewnętrzne, basen pływacki, baseny typu whirpool z wodą termalną i solankową, zjeżdżalnie, plaża zarówno trawiasta jak i piaszczysta, strefa dziecka i lecznicza to tylko główne atrakcje tego wyjątkowego kompleksu.

Nie zapomniano również o amatorach sauny. Jest sauna sucha i parowa. Kto z przyczyn zdrowotnych nie będzie mógł z nich korzystać zapewne zainteresuje się sauną INFRARED. Co ciekawe w termach można się schłodzić i to dość mocno, bo korzystając z takich atrakcji jak komora śnieżna czy basen chłodzący. Ścieżka Kneippa, czyli naprzemienny spacer w wodzie gorącej i zimnej pozwoli wspomóc leczenie bólu głowy czy żylaków (w początkowym stadium). Dla wyjątkowo odpornych, ale i dbających o zdrowie przewidziano lodpoad - zabieg polegający na masażu ciała lodowymi kryształami. Wizyta w grocie solnej będzie przy tych atrakcjach chyba najmniej wymagającym hartu ducha zabiegiem.

Kto myśli, że to już koniec atrakcji powinien jeszcze zapoznać się z ofertą SPA. Tu czeka na każdego relaks w zgodzie z naturą, a ilość i rodzaj zabiegów nie jedną osobę zapewne wprawi w zdumienie. Zrelaksowani i wypoczęci nie tylko kuracjusze, ale i wszyscy korzystający z oferty tego kompleksu termalnego do domu na pewno nie pojadą głodni, bo i na tym polu przewidziano bogatą ofertę kulinarną. Działają tu bowiem 2 restauracje (w strefie mokrej i suchej), kawiarnia i bary, w których szefowie kuchni zapraszają do skosztowania potraw regionalnych, jak również wybranych pozycji z kuchni świata.

Kto już teraz myśli o wyjeździe na Podhale, to Chochołowskie Termy zlokalizowane są tuż przy drodze wojewódzkiej nr 958 prowadzącej z Czarnego Dunajca do Zakopanego więc nikt nie powinien mieć problemów z dotarciem.

Kotelnica Białczańska i kompleks Terma Bania w Bia...
Murzasichle i Małe Ciche - atrakcje

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl