Gmina Czarny Dunajec - góralska gościnność i tradycja

Czarny-Dunajec

Miejscem wartym odwiedzenia, jest niewątpliwie gmina Czarny Dunajec. Położona w województwie małopolskim, w towarzystwie rzeki Dunajec, co roku przyciąga swoimi atrakcjami ogromne rzesze turystów.

W jej skład wchodzi 15 znanych sołectw, charakteryzujących się góralską gościnnością i tradycją, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Osoby wybierające się w ten rejon nie powinny narzekać na nudę. W okresie letnim, piękno przyrody, widoki Tatr oraz bliski kontakt z naturą i ciszą zachwyca. Z kolei w zimowych miesiącach można tu poszaleć na nartach, zorganizować ognisko w lesie czy zimowy kulig.

Gmina Czarny Dunajec posiada rozwiniętą bazę noclegową, stąd też znalezienie odpowiedniego miejsca dla siebie i najbliższych nie stanowi żadnego problemu. Miejscowość obfituje w liczne zabytki sakralne o ciekawej historii i zaskakującym stylu architektonicznym. Drewniane kościółki, starodawne dzwonnice czy malutkie kapliczki stanowią atrakcje dla młodszych i starszych turystów. Na uwagę zasługuje stary skansen położony w Chochołowie - to doskonała okazja do przyjrzenia się bliżej specyfice tamtejszej ludności i jej zwyczajom. Na terenie całej gminy organizowane są imprezy okolicznościowe, przyciągające nie tylko mieszkańców, ale i gości. Zróżnicowana rzeźba terenu wpływa na rozmaite piesze wędrówki i obcowanie z bujną roślinnością. Będąc w tym regionie warto odwiedzić lokalnych artystów, trudniących się wyrobem ciupag, noży zbójnickich, pasów czy mebli regionalnych i strojów.

Oscypek - góralski ser popularny jak bursztyn nad ...
Gwara góralska - niezwykle wyjątkowa mowa

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl