Wyprawa w góry szlakami Doliny Chochołowskiej

Dolina-Chocholowska

Wycieczka w góry to jedna z możliwości, jaką może wybrać każdy turysta odwiedzający Dolinę Chochołowską. Prócz tego, do dyspozycji zwiedzających są również rekreacyjne szlaki spacerowe, a także interesujące szlaki rowerowe.

Dla fanów wyzwań, dużych emocji oraz wspaniałych widoków, górskie wędrówki w tym rejonie Tatr będą optymalną propozycją. Dolina Chochołowska posiada kilka, interesujących szlaków, z których każdy prezentuje różny dystans, a także poziom trudności. Jedną z opcji jest wyprawa na Bobrowiecką Przełęcz, z której można podążyć dalej na Bobrowiec.
Jest to wzniesienie znajdujące się na wysokości 1683 m. n.p.m. Przebycie tej drogi, w obie strony zajmuje zwykle około 4,5 godziny. Jest to jednak ewentualność dla tych wędrowców, którzy dysponują ograniczonym czasem. Wszyscy, którzy mają nieco więcej czasu powinni, bowiem wybrać się na pełną 6 godzinną wędrówkę.

Prawdziwa wycieczka w góry w Dolinie Chochołowskiej prowadzi, bowiem przez szczyt Grześ, znajdujący się na wysokości 1653 m. n.p.m., następnie na szczyt Rakoń o wierzchołku zlokalizowanym 1879 m. n.p.m. i ostatecznie przez Wołowiec leżący na wysokości 2062 m. n.p.m. Po zdobyciu tych szczytów należy zejść do schroniska przez Wyżnią Chochołowską Dolinę. Turyści, którzy nie zamówili noclegu w schronisku, bo zapomnieli, lub też nie chcieli tam nocować muszą jeszcze doliczyć dodatkowe 1,5 godziny, do całej 6 godzinnej trasy. Tyle zajmuje powrotne dojście do Siwej Polany. Wybierając się na taką wędrówkę oraz na każdą inna wędrówkę w Tatry trzeba pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą przeciwdeszczowe nakrycie, założyć właściwe buty i zapakować coś na chłodniejsze momenty. Choć Dolina Chochołowska nie jest tak często obierana na cel turystycznych wycieczek, to jednak trzeba pamiętać, że serwuje piękne widoki i jest niezwykle interesującym miejscem.

Domki letniskowe Zakopane
Polecane restauracje w Zakopanem

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl