Informacje praktyczne o dolinie Kościeliskiej

Informacje-praktyczne-d-koscielisko

Dolina Kościeliska to jedna z najbardziej popularnych oraz najchętniej odwiedzanych, polskich, tatrzańskich dolin. Jest ona też drugą, co do wielkości doliną, którą pod względem obszarowym przewyższa wyłącznie Dolina Chochołowska.

Informacje praktyczne o Dolinie Kościeliskiej pomogą w lepszym i optymalniejszym zaplanowaniu trasy zwiedzania, a także pozwolą uatrakcyjnić cała wycieczkę. Początek szlaku turystycznego tej Doliny znajduje się w miejscowości Kiry. Z Zakopanego można się tam dostać zarówno dzięki komunikacji miejskiej, jak również przy skorzystaniu z usług prywatnych przewoźników, jakich nie brakuje.
Bilety w jedną stronę nie powinny kosztować więcej niż 3 zł naturalnie, można się również zdecydować na dojechanie na miejsce, własnym samochodem. Takie rozwiązanie namnaża jednak dodatkowe koszty wycieczki. Wjazd, prywatnym pojazdem na teren Tatrzańskiego parku Narodowego jest, bowiem kategorycznie zabroniony, a nieprzestrzeganie tego zakazu może poskutkować maksymalnie wysokim mandatem. Samochód trzeba wiec pozostawić na płatnym parkingu, który jest dogodnie zlokalizowany, ponieważ tuż przy wejściu do doliny. Całodniowy parking kosztuje 10 zł za cały dzień. Nie jest to, więc wysoka kwota, choć wyższa od biletów autobusowych w obie strony.

Informacje praktyczne o Dolinie Kościeliskiej powinny również zawierać o koszty biletu, jaki musza kupić wszyscy turyści chcący wejść na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wejście to jest, bowiem odpłatne. Bilet ulgowy, to koszt 2,5 zł, natomiast bilet normalny jest dwa razy droższy. Ta pierwsza taryfa przysługuje wszystkim osobom uczącym się, emerytom, a także osobom niepełnosprawnym. Dolinę Kościeliską można zwiedzać zarówno pieszo, jak i jadąc dorożką. Na tym terenie, w sezonie letnim swoje usługi świadczą górale z dorożkami, które w sezonie zimowym zamieniają na sanie. Każdy, kto wybierze się w te okolice, w czasie letniego sezonu turystycznego musi też wziąć pod uwagę, że spotka się z tłumem turystów.

Trasy i szlaki rowerowe w Tatrach Słowackich
Czerwone Wierchy, tatrzańskie szczyty pokryte unik...

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4163 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3159 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2631 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2576 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl