Wyróżnione 

Gerlach najwyższym szczytem Tatr i Karpat

Gerlach

Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać się w Tatry Słowackie. Gerlach, jako najwyższy szczyt całego pasma górskiego i Karpat stanowi atrakcję turystyczną, o której wiele osób wie i słyszało.

Sama masa składa się z kilku wierzchołków, przez wielu nazywany królem, bowiem dostępny jest tylko dla doświadczonych i wytrawnych taterników. Na Gerlach trasa jest bardzo trudna i często, poza konkretnymi umiejętnościami, wymaga znajomości terenu, dlatego coraz częściej, turystom proponowani się przewodnicy na Gerlach.
Koszt takiej usługi nie jest wysoki a bezpieczeństwo, jakie człowiek uzyskuje jest bezcenne.

Już początek trasy świadczy o tym, że nie jest to tradycyjny spacer. Po kilkudziesięciu minutach marszu zwykle otrzymuje się liny i kaski, by rozpoczęła się prawdziwa przygoda. Wysokie przełęcze, strome ściany skalne oraz olbrzymie różnice wysokości to nie takie łatwe, nawet dla osób, które uważają się za doskonałych taterników. Ten, jak i wiele innych szczytów zachwyca na każdym etapie podróży. Najpierw swoją oryginalnością przyrody a następnie widokami, które się z niego rozpościerają. To niezapomniane wrażenie, dostępne dla nielicznych. Inni turyści, którzy nie mają takiego szczęścia mogą oglądać panoramę Tatr z mniejszych gór, jak również poprzez Internet i zdjęcia robione przez profesjonalistów i amatorów, którym udało się wejść na samą górę. Jakby nie patrzeć jest, co oglądać, więc chociażby w sieci można podziwiać ofertę sąsiadów.

Ubezpieczenie turystyczne dla wybierających się w ...
Rysy Słowacja - niedoścignione marzenie dla wielu ...

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl