Szlaki na Kasprowy Wierch

Szlaki-na-Kasprowy-Wierch

Turyści chcący zmierzyć się z jednym, z najbardziej popularnych szczytów w Polsce mają do wyboru różne szlaki na Kasprowy Wierch. Pierwszy z nich, zielony, prowadzi przez Turnie Myślenickie.

Szlak ten biegnie niemal tak samo, jak trasa linowej kolejki na szczyt.
Osoby, które wybiorą tę alternatywę wystartują z Kuźnic, by podążać za znakami prowadzącymi wzdłuż brzegu Doliny Goryczkowej, która wyciska z wędrowców siódme poty, by ostatecznie uhonorować ich najwyższym wzniesieniem Kasprowego Wierchu. Szlak niebieski kieruje także z Kuźnic, przez Boczań, Skupinów Upłaz oraz Halę Gąsienicową. Wiedzie ona w stronę Nosala, by później odbić w prawo na las, jaki doprowadza do Boczań. Trasa zahacza też o schronisko Murowaniec, gdzie zmienia kolor na żółty i prowadzi do obiektu kolei na szczyt. Tam, strudzeni turyści mogą schłodzić się coca-colą, lub piwem.

Szlaki na Kasprowy Wierch, to także szlak żółty, który przeprowadza prze Dolinę Jaworzynki oraz Halę Gąsienicową. Ta trasa także rusza z Kuźnic, a ściślej rzecz ujmując przy punkcie Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie od razu można zakupić biletu wstępu na teren parku. Na początku maszeruje się dnem Doliny Jaworzynki, by później wejść na jej zalesione zbocza, pokonując liczne serpentyny. Na wysokości ok. 1500 m. n.p.m. trasa łączy się z poprzednią, prowadzącą przez Boczań.

Kasprowy Wierch można zdobyć także, podczas marszu wzdłuż czerwonego szlaku, jaki wyrusza z Kopy Kondrackiej. Jest to trasa od strony Tatr Zachodnich. Od strony Tatr Wschodnich tez można zdobyć szczyt z czerwonym szlakiem, który tym razem prowadzi przez Przełęcz Zawrat oraz Świnicę. Szlak czerwony stwarza tez najwięcej pola do popisu, w perspektywie manewrowania różnymi wariantami trasy. Sam Kasprowy Wierch, jest natomiast fenomenalnym punktem startowym dla wyruszenia w kolejne, ekscytujące wyprawy po Tatrach.

Domki letniskowe Zakopane
Polecane restauracje w Zakopanem

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl