Schronisko górskie Murowaniec - nocowanie wysoko w górach

Schronisko-Murowaniec

Co zrobić, żeby być bliżej natury i nietuzinkowo spędzić swój wolny czas? Przede wszystkim należy zdecydować się na konkretny region, który może nas zainteresować licznymi atrakcjami turystycznymi i pejzażami.

Fantastycznym pomysłem jest nocowanie wysoko w górach, dlatego też pojawia się coraz więcej chętnych na nocleg w Schronisku Górskim Murowaniec. Niestety dojazd do tego obiektu jest tylko i wyłącznie możliwy pieszo, bowiem nie prowadzi tam żadna droga dojazdowa.
Schronisko mieści się w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej (na hali Gąsienicowej) na wysokości ponad 1500 metrów nad poziomem morza. Samo w sobie stanowi doskonały punkt widokowy na Tatry i doliny położone poniżej. Jest to jedno z najstarszych schronisk mieszczących się w tym regionie. Stanowi doskonały obiekt kultury i folkloru góralskiego. Każdy, kto chce sprawdzić, jak wygląda nocleg w takim uroczym miejscu może dokonać wcześniejszej rezerwacji bądź pojawić się tam spontanicznie.

Schronisko Górskie Murowaniec posiada 116 miejsc noclegowych w wygodnych i przestronnych pokojach 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10 i 12 osobowych. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz większych grup organizowanych. Bardzo często zdarza się, że miejsce to odwiedzane jest przez obozy i kolonie dla dzieci. Wypoczynek na świeżym powietrzu na Hali Gąsienicowej to bliski kontakt z przyrodą oraz górskie powietrze i niesamowity spokój i cisza. Przez wielu przewodników obszar ten nazywany jest kolebką polskiego taternictwa, co powiązane jest ściśle z ilością zróżnicowanych szlaków turystycznych. W okresie zimowym bliskie sąsiedztwo Kasprowego Wierchu sprawia, że jest to również miejsce doskonałe dla narciarzy i snowboardzistów. Bliska obecność stoków i wyciągów narciarskich sprawia, że zapuszczają się tu turyści chcący zgłębić tajniki jazdy na nartach. Zróżnicowane trasy sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dlatego też warto pomyśleć o urlopie w tym magicznym miejscu, aby cieszyć się możliwościami danymi przez cały region.

Domki letniskowe Zakopane
Polecane restauracje w Zakopanem

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl