Nowy Targ i słynne czwartkowe jarmarki

Nowy-Targ

Niezwykle ciekawą oraz atrakcyjną pod wieloma względami, podhalańską miejscowością jest Nowy Targ. Przez wiele osób jest on nazywany stolicą tego regionu. Miejscowość ta znajduje się na wprost Tatr, które można stąd podziwiać w całej okazałości, przy dobrej przejrzystości powietrza.

Okolica ta, od niepamiętnych czasów jest znana z dynamicznie rozwijającego się handlu, a także rzemiosła. Była i jest to prawdziwa kolebka wytwarzania prawdziwych, skórzanych kożuchów oraz butów.
Najbardziej popularnymi i cyklicznymi, cotygodniowymi wydarzeniami są czwartkowe jarmarki, które urosły już do rangi głównej atrakcji miasta. W chwili obecnej, targ ten spełnia już nie tylko swoją funkcję praktyczną, ale też turystyczną. Każdy, kto wypoczywa w tym miejscu lub w jego pobliżu, koniecznie musi wybrać się na ten, słynny już plac targowy, gdzie pełno jest kożuchów, góralskich kapci oraz najróżniejszych, regionalnych wyrobów.

Nowy Targ to również miejscowość, gdzie można zachwycić się architektonicznymi zabytkami. Najważniejszym spośród nich jest kościół św. Katarzyny, który wyróżnia się wspaniałymi ogrodami. Obiekt ten został usytuowany nad Czarnym Dunajcem, co dodało mu jeszcze więcej malowniczości. Jego historia rozpoczęła się już w wieku XIV, kiedy została w tym miejscu zbudowana drewniana świątynia. Wkrótce po tym, Kazimierz Wielki postanowił ufundować nową świątynię, która posiada już murowane prezbiterium. Wchodząc do obecnej świątyni można jeszcze znaleźć tam datę fundacji, która wskazuje na rok 1346. Kolejnym obiektem godnym uwagi jest też drewniany kościół św. Anny umiejscowiony na cmentarnym wzgórzu. Jest to obiekt modrzewiowy, który znajduje się na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. Na rynku znajduje się natomiast ciekawe Muzeum Podhalańskie, a na Dunajcu, przepływającym przez miasto aranżowane są kajakowe spływy.

Poronin - "tatrzański raj", gdzie czas płynie woln...
Dolina Jaworzynki od Kuźnic - etap górskiej wędrów...

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl