Poronin - "tatrzański raj", gdzie czas płynie wolniej

Poronin

Choć Zakopane, to niekwestionowane centrum ruchu turystycznego w kraju, to jednak nie należy zapominać także o innych miejscowościach, które również stanowią prawdziwą ozdobę i skarb Podhala. Jedną z nich jest Poronin, który znajduje się w odległości, zaledwie 7 km od stolicy polskich Tatr.

Wioska ta cechuje się typowo rolniczo-turystycznym charakterem, co sprawia, że połączenie tych dwóch gałęzi działalności tworzy wspaniały i bardzo autentyczny efekt.
Każdy, kto zdecyduje się na urlop spędzony w tym miejscu może być pewien, iż odpocznie tu w bezpośrednim sąsiedztwie z czystą naturą oraz w bliskości tamtejszej, niepowtarzalnej kultury. Miejscowość ta jest położona niedaleko pasma Gubałówki, co tworzy idealną perspektywę dla wszystkich fanów białego szaleństwa. Płynie z tego korzyść, także dla fanów górskich wycieczek, którzy znajda się w doskonałym punkcie wypadowym na górskie szlaki.

Dzięki malowniczemu usytuowaniu, pośród licznych łąk, lasów oraz gór Poronin oferuje interesującą propozycję turystyczną. Wakacje spędzone w jednym, a tamtejszych gospodarstw agroturystycznych umożliwi odkrycie wszystkich atutów, jakie niesie ze sobą mieszkanie na wsi. W pobliżu można także liczyć na skorzystanie z wyciągów narciarskich, które w porze zimowej przyciągają tu tłumy miłośników białego szaleństwa. W okresie letnim, napawać się natomiast można, bardzo już rzadkim widokiem pasących się owiec. Tamtejsi mieszkańcy, jak wszyscy, podhalańscy górale bardzo cenią sobie ludową tradycję oraz kulturę, które starannie pielęgnują. W wiosce tej można naprawdę poczuć góralskiego ducha oraz przekonać się na własnej skórze, co znaczy prawdziwa, polska gościnność. Niezaprzeczalne atuty tego miejsca powinny stanowi najlepszą zachętę do odwiedzenia tego zacisznego, "tatrzańskiego raju", gdzie czas płynie wolno, a sielska atmosfera udziela się każdemu turyście.

Murzasichle i Małe Ciche - atrakcje
Nowy Targ i słynne czwartkowe jarmarki

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl