Rysy Słowacja - niedoścignione marzenie dla wielu turystów

Rysy1

Rysy w Tatrach Słowackich są dla wielu niedoścignionym marzeniem, które być może nigdy nie zostanie zrealizowane. Są jednak zapaleni miłośnicy tych pasm górskich, dla których nie ma żadnych przeszkód.

Zwykle posiadają oni sporą wiedzę i doświadczenie. Wybierając się w wyższe partie gór należy jednak się do tego dobrze przygotować. Szlaki, które wiodą na Rysy nie należą do prostych i przyjemnych. Zwykle oznaczają wielogodzinną, trudną wędrówkę z towarzyszącą adrenaliną i ekscytacją.
Pogoda tam zmienia się diametralnie, więc należy dokładnie sprawdzić prognozy przez planowanym wyjściem w góry. W wielu przypadkach taka wspinaczka możliwa jest tylko w towarzystwie doświadczonych przewodników.

Rysy na Słowacji i dojazd do nich jest dosyć prosty. Istnieją dobrze przygotowane drogi, którymi można dojechać do malowniczych miejscowości, położonych u ich podnóża. Tam również można znaleźć wszelkiego rodzaju noclegi, poczynając od kwater prywatnych, a kończąc na ekskluzywnych hotelach i pensjonatach. Widok z Rys jest niesamowity i według wielu przewodników umożliwia zobaczenie nadzwyczajnych miejsc. Panorama przy pięknej pogodzie jest widoczna na wiele kilometrów. To m.in. z jej powodu wielu turystów decyduje się podjąć tą trudną i ryzykowną wędrówkę Ponadto zdobycie najwyższych szczytów w Polsce i na Słowacji niesie ze sobą olbrzymią satysfakcję i radość. Jeśli zatem posiadamy wiele sił, determinację oraz chęci, możemy spróbować pokonać własne lęki i udać się w najwyższe góry po słowackiej stronie.

Gerlach najwyższym szczytem Tatr i Karpat
Chopok w Słowacji dla miłośników górskich wspinacz...

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4163 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3159 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2632 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2576 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl