Świnica jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Tatrach

Swinica

Słowackie Tatry przyciągają swoich amatorów już od wielu lat, choć dopiero niedawno stały się tak popularnym miejscem letnich, jak i zimowych wypraw. Są miejscem magicznym, dla wielu niedostępnym i groźnym. Inni uważają je za niesamowity punkt na mapie Europy, który należy odwiedzić niezależnie od powodów.

A ich jest mnóstwo. Po pierwsze atrakcje turystyczne, dostępne dla każdego niemalże w każdej malowniczej miejscowości, położonej u podnóża gór. Jednym z fenomenalnych punktów widokowych, który jest jednocześnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc jest Świnica w Tatrach.
To charakterystyczny wierzchołek, posiadający dwa szczyty zróżnicowane pod względem wysokości o ponad 10 metrów. Rozpościera się z niego niesamowity widok na miejscowości położone poniżej, jak również inne, mniejsze pasma gór.

W sezonie letnim, przy bezchmurnej pogodzie i pełnym słońcu można dostrzec poszczególne przełęcze, szlaki turystyczne i polany a niekiedy również górskie potoki oraz mieszkańców, pracujących przy swoich gospodarstwach.

Świnica w Tatrach i jej dwa wierzchołki są rozdzielone przez przełęcz, która zachwyca każdego. Zaletą tego miejsca jest możliwość dostania się na niego zarówno od strony słowackiej, jak i polskiej (np. z Kasprowego Wierchu czy Hali Gąsienicowej). Należy jednak wiedzieć, że ten szlak turystyczny posiada również klamry i łańcuchy, wiec wybranie się nieprzygotowanym do tego typu podróży, kompletnie mija się z celem i może stanowić zagrożenie dla siebie i innych.

Stary Smokowiec pełna atrakcji miejscowość w Tatra...
Możliwości wypoczynku w Tatrach Wysokich na Słowac...

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl