Szczyrbskie Pleso doskonałą bazą wypadową na szlaki

Szczyrbskie-Pleso1

Szczyrbskie Jezioro (słow. Štrbské Pleso) to malownicza miejscowość, położona na wysokości 1300 metrów nad poziomem morza, której nazwa pochodzi od jeziora polodowcowego o tej samej nazwie.

Szczyrbskie Jezioro (słow. Štrbské Pleso) to malownicza miejscowość, położona na wysokości 1300 metrów nad poziomem morza, której nazwa pochodzi od jeziora polodowcowego o tej samej nazwie.


Ta niewielka mieścina jest sama w sobie atrakcją turystyczną dla wielu gości, którzy zapuszczają się w rejony Tatr Wysokich. Fani skoków narciarskich doskonale ją znają, bowiem niegdyś organizowany był tu puchar świata w tej dyscyplinie.
Do dziś pozostały dwie skocznie narciarskie, na których od czasu do czasu organizowane są konkursy i treningi dla skoczków. Z wyższej (k120) organizowane są też skoki bungee, co cieszy się dużą popularnością. Również teraz można skorzystać z niecodziennego rozwiązania, jakim jest kolejka elektryczna, zamieniona kilkanaście lat temu z kolejki zębatej.

W Tatrach Słowackich Strbske Pleso (bo tak również nazywana jest przez mieszkańców ta miejscowość) jest doskonałą bazą wypadową. Odchodzą od niej różnorodne pod względem długości i trudności szlaki turystyczne, sprowadzając tu coraz większe grupy turystów. Tu również znajduje się profesjonalna baza narciarska, działająca sezonowo i oferująca dużo atrakcji w korzystnych ofertach cenowych. Każdy zainteresowany może tu zarówno poszaleć bądź też nauczyć się podstawowych zasad jazdy na nartach czy snowboardzie. Samo jezioro jest widoczne z wielu innych szczytów, zapewniając malowniczy widok, który na długo zapada w pamięć. W miejscowości tej jest mocno rozbudowana baza noclegowa, co sprzyja przyjmowaniu większej ilości gości. Gospodarze są tu mili i uczynni i chętnie zajmują się turystami. To niewątpliwie jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić.

Tatrzańska Łomnica - aktywny wypoczynek w górach
Narty na Słowacji pomysłem na aktywny wypoczynek

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4504 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3427 Odsłony
Rysy, to potężne wzniesienie górskie, które leży na granicy polsko-słowackiej, dlatego jego trzy wie...
2987 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2883 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl