Wyróżnione 

Możliwości wypoczynku w Tatrach Wysokich na Słowacji

slovakia

Czym mogą nas zachwycić Słowackie Tatry? Możliwości jest dużo. Jedni wybierają ten region ze względu na obecność bogatej oferty stoków narciarskich i snowboardowych. Inni wolą mniej aktywny wypoczynek, polegający w dużej mierze na spacerach po niższych partiach gór i dolinach.

Jeszcze inne osoby wybierają Słowację, aby odpocząć od zgiełku swojego miasta, zapuszczając się w niewielkie, bardzo spokojne miejscowości.
Najbardziej doświadczeni taternicy, wybierają wyższe partie gór. Schroniska w Tatrach Słowackich położone są zwykle w bardzo malowniczych miejscach i posiadają specyficzny, tradycyjny klimat, który pozwala na dodatkowe atrakcje. Taki wypoczynek nie gwarantuje może największych wygód, ale umożliwia przeżycie konkretnej przygody, godnej największych podróżników.

Jednym z ciekawszych obszarów Tatr, znajdującym się po stronie naszych sąsiadów, jest zdecydowanie Orla Perć. Zdjęcia, które można zobaczyć w przewodnikach i Internecie, nie oddają w 100% wyjątkowości i piękna tego miejsca. Otaczająca, dzika przyroda, widoki pięknych pasm górskich, zwłaszcza o poranku zapierają dech w piersiach. Każdy, kto chce poznać historię Tatr Słowackich, zasmakować w prawdziwie górskim klimacie musi koniecznie odwiedzić to miejsce. Warto jednak wiedzieć, że jest to najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny szlak turystyczny w całych Tatrach. Zapuszczają się na niego wyłącznie osoby doświadczone, które nie wyobrażają sobie życia bez konkretnej dawki adrenaliny, ale dla wielu jest to nieosiągalne miejsce.

Świnica jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejs...
Tatrzańska Łomnica - aktywny wypoczynek w górach

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4163 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3159 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2632 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2576 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl