Kotelnica Białczańska i kompleks Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Terma-Bania

Kotelnica Białczańska jest największą i najbardziej popularną stacją narciarską w Białce Tatrzańskiej, której powierzchnia tras narciarskich to ok. 42 ha. Mamy tu sztucznie naśnieżanych, ratrakowanych i oświetlanych 8 tras zjazdowych oraz snowpark z torami przeszkód.

Dodatkowo obiekt połączony jest nartostradą z najmniejszym ośrodkiem narciarskim Bania, idealnym dla dzieci i poczatkujących narciarzy. Działają tu przedszkole narciarskie wraz z zimową karuzelą oraz wyciąg i specjalny tor do snowtubingu, czyli jazdy na tak zwanych "oponkach".
Dodatkową atrakcją jest znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Kotelnicy kompleks basenów termalnych o nazwie Terma Bania, który oferuje wysokiej jakości usługi rekreacji, wypoczynku i rehabilitacji wodno-leczniczej. Wody termalne wypływają ze źródeł na głębokości 2500 m, a po schłodzeniu osiągają temperaturę od 24 do 36°C. Aquapark czynny jest siedem dni w tygodniu przez cały rok w godzinach od 9 do 23. Można więc bez problemu zjechać na nartach, wprost do basenu by po wysiłku fizycznym na stoku, wygrzać się w gorących wodach termalnych. Dla miłośników białego szaleństwa, którzy chcą prosto z pokoju wyskoczyć na stok został wybudowany wygodny czterogwiazdkowy hotel, który ma bezpośredni dostęp do wyżej wspomnianych basenów termalnych. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce, tak blisko położony stoków narciarskich, gdzie do wypożyczalni sprzętu można dojść dosłownie w klapkach, a potem na stok. Z okien hotelu rozpościera się wspaniały widok na całą Kotelnicę skąd można podziwiać szusujących tam narciarzy, a nawet ich pozdrowić machając.

Podsumowując na cały kompleks narciarski w Białce Tatrzańskiej składają się 3 ośrodki - Kotelnica Białczańska, Bania oraz Kaniówka, które oferują od grudnia do kwietnia 22 doskonale przygotowane, oświetlone i w całości objęte naśnieżaniem trasy zjazdowe, o łącznej długości ponad 16 km, w tym trasy łatwe (11,7 km) i trasy trudne (4,6 km) oraz 5 tras biegowych o łącznej długości 13,8 km. Poza nowoczesną infrastrukturą narciarską ośrodek posiada bardzo dobrze wyposażone zaplecze innych usług.

Na turystów oprócz bazy noclegowej i wód termalnych czekają liczne sklepy, wypożyczalnie sprzętu sportowego wraz z serwisem narciarskim, profesjonalne szkoły narciarskie, bezpłatne WC oraz bezpłatne parkingi, na których może parkować ok. 2000 samochodów osobowych i autokary. Liczne karczmy, bary i punkty gastronomiczne serwują smaczne posiłki, a nad bezpieczeństwem narciarzy w pogotowiu czuwają ratownicy TOPR.

To obiekt, który zachwyca i z którego bardzo dumni są mieszkańcy Białki.

Wielka Krokiew - najbardziej popularna skocznia na...
Chochołowskie Termy - kompleks geotermalny na Podh...

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4163 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3159 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2632 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2576 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl