Odnowa biologiczna w Gorącym Potoku na Podhalu

Termy-Goracy-Potok

Gorący Potok to jedna z ciekawszych propozycji termalnych jakie oferują zlokalizowane na Podhalu geotermalne baseny. Kompleks ten składa się z kilkunastu basenów zlokalizowanych na wolnym powietrzu i napełnionych surową wodą siarkową.

Wyjątkowość tych basenów polega na sposobie uzdatniania wody. Woda poddawana jest procesom uzdatniania wyłącznie przy zastosowaniu lamp UV oraz innej specjalnej innowacyjnej techniki.
Dzięki zastosowaniu tego typu metod woda nie traci nic ze swego leczniczego charakteru. Korzystanie z wód termalnych przynosi relaks i odprężenie, ale może też działać leczniczo na nasz organizm. Duża zawartość składników takich, jak chociażby potas, siarczki i siarczany, krzemionka czy fluor mogą korzystnie wpływać nie tylko na gospodarkę hormonalną organizmu, ale i wspomagać układ krążenia. Samych wskazań medycznych do zażywania kąpieli w wodach termalnych kompleksu Gorący Potok bogatych w siarkowodory jest bardzo dużo. Poczynając od chorób stawów poprzez cukrzycę, choroby ginekologiczne zaburzenia potencji a na chorobach skóry kończąc.

Jako, że tego typu obiekty oferują wiele innych możliwości związanych zarówno z odnową biologiczną jak i wzmacniających odporność organizmu, również i w tym przypadku nie mogło zabraknąć strefy SPA i Wellness. Kto będzie chciał oczyścić organizm z toksyn i pozbyć się przemęczenia powinien w Gorącym Potoku skorzystać z sauny suchej. Z kolei wszelkiego rodzaju dolegliwości reumatyczne i choroby dróg oddechowych łatwiej będzie pokonać korzystając z sauny parowej. Kolejna forma naturalnego wspomożenia organizmu w walce z chorobami, przemęczeniem i stresem to tężnia solna. Termy Gorący Potok pozwalają i na taki seans inhalacyjny. Powietrze tężni nasycone solanką bogatą w jod, brom, ale i też magnez, żelazo czy sód kojąco wpłynie na przemęczony organizm. Również górne drogi oddechowe będą nam wdzięczne, gdy poddamy się takim naturalnym inhalacjom.

Kto myśli, że już wyczerpał w Termach Gorący Potok możliwości biologicznej odnowy swojego organizmu jest w błędzie. Kąpiele borowinowe w specjalnie do tego celu przygotowanych kadziach z bogatego w ten cenny naturalny produkt torfowisk położonych na terenie Czarnego Dunajca na Podhalu nie tylko sprawią, że po takim nietypowym zabiegu poczujemy się młodsi, ale i dużo zdrowsi. Wyjątkowe właściwości borowiny to nie tylko poprawa metabolizmu, ale i właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe czy też przeciwgrzybiczne. Zastosowanie borowiny zarówno w medycynie jak i kosmetyce potrafi wprawić naprawdę w zdziwienie. Oczywiście są również medyczne przeciwwskazania do tego typu kąpieli, jak chociażby choroby nowotworowe, układu krążenia, żylaki, owrzodzenia, urazy kości i stawów, ostre stany zapalne czy nadczynność tarczycy lub niewydolność oddechowa. Przeciwwskazaniem może być również osłabienie czy wycieńczenie organizmu. Z tego typu zabiegów nie powinny również korzystać kobiety będące w ciąży. Kąpiele borowe nie są również odpowiednie dla małych dzieci. Jak się okazuje podczas takiej kąpieli nie można zanurzać ciała powyżej okolicy serca. Powodem jest możliwość przegrzania na skutek, którego może dojść do zasłabnięcia. Jednak komu medyczne przeciwwskazania nie zabraniają powinien spróbować a na pewno będzie po takiej sesji zadowolony.

Strefa SPA&WELLNESS to nie tylko sauny i tężnia czy kąpiele borowinowe. Można tu też skorzystać z trzech niewielkich basenów napełnionych wodą siarkową o temperaturze wody 36-39 stopni. Co ciekawe każdą z tych granitowych niecek zdolnych pomieścić do 12 osób można sobie zarezerwować tylko dla siebie.

Komu nie wystarczy taka oferta może jeszcze skorzystać z gabinetu kosmetycznego czy gabinetu masażu. I w tym przypadku jest w czym wybierać. Dziewięć rodzajów masażu, zabiegi na ciało, zabiegi na twarz i dodatkowo okolice oczu. Zabiegi na dłonie i stopy zapewnią totalny relaks i odprężenie.

Dla milusińskich w Gorącym Potoku w Szaflarach przygotowano również szereg atrakcji. Jest tu specjalny basen dla dzieci, zjeżdżalnie, piaszczyste plaże czy boisko do piłki siatkowej. Basen dla dzieci ma tylko 50 cm głębokości a temperatura wody sodowo-wapniowo-siarczanowo-chlorkowej wynosi 32-34 stopni C. Jeżeli pociechom znudzi się taplanie w wodzie mogą podjąć kolejne wyzwanie i wyruszyć na wspinaczkę w parku linowym. Kiedy nasi mali zdobywcy zapragną odizolować się od zgiełku i oddać się zabawie czekać będzie na nich bawialnia z bogatym zapleczem zabawek. Rodzice też nie będą się w tym czasie nudzić, bo mogą skorzystać ze znajdującej się obok restauracji, gdzie o ich podniebienia powalczy swoimi daniami szef kuchni.

Kompleks Gorący Potok warto odwiedzić będąc na Podhalu, bo jest to wyjątkowe miejsce. Łatwo tu też trafić. Jadąc zakopianką w Szaflarach należy szukać ulicy Os. Nowe 45 (ulica równoległa do zakopianki). Termy są czynne codziennie w godzinach od 9 do 22.

Domki letniskowe Zakopane
Polecane restauracje w Zakopanem

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl