Wielka Krokiew - najbardziej popularna skocznia narciarska w Polsce

Wielka-Krokiew

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza, to najbardziej popularna skocznia narciarska w całej Polsce. To właśnie na tym obiekcie organizowane są Zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, które co roku przyciągają do Zakopane ogromne tłumy kibiców sportowych.

Skocznia ta jest nie tylko najbardziej znaną, ale również największą spośród zakopiańskich obiektów tego typu.
Punkt konstrukcyjny skoczni wynosi K 120, a rekord skoczni należy cały czas do niemieckiego zawodnika Svena Hannawalda, który w 2003 r. w czasie zawodów Pucharu Świata skoczył na imponującą odległość 140 m. Wielka Krokiew jest usytuowana na północnym stoku góry Krokiew, na przecięciu ulic Bronisława Czecha i Józefa Piłsudskiego. Dzięki doskonałej lokalizacji skoczni, dla której przepiękna oprawę tworzą tatrzańskie lasy obiekt doskonale się prezentuje i zyskuje przez to prawdziwie góralską atmosferę.

Dookoła skoczni można naturalnie spotkać stragany, które kuszą uroczymi pamiątkami oraz licznymi atrakcjami dla dzieci. Najmłodsi turyści, którzy przybędą pod Wielką Krokiew mogą liczyć na przejażdżkę quadem, przygodę w parku linowym, przejażdżkę kucykiem, a zimą na niezbyt duży wyciąg narciarski. Organizacja logistyczna obiektu jest dobrze przemyślana, ponieważ na sąsiedniej ulicy Piłsudskiego jest spory parking, gdzie można zatrzymać się zarówno samochodem osobowym, jak również autokarem. Na tej samej ulicy znajduje się też słynna już restauracja Bąkowa Zohylina. Wielką Krokiew należy zwiedzić z uwagi na jej wartość symboliczną oraz emocjonalną dla całej Polski. Jest to, bowiem obiekt, na którym organizowany jest jeden z najbardziej radosnych, tłocznych oraz emocjonujących konkursów Pucharu Świata. Miejsce to jest esencją Polskich skoków narciarskich, które dzięki Adamowi Małyszowi stały się jednym z popularniejszych sportów zimowych w naszym kraju. Przyjeżdżając na ten obiekt latem a następnie podczas PŚ można mieć wrażenie jakby przyjechało się 2 razy do tego samego, a jednak zupełni innego miejsca.

Kąpielisko Polana Szymoszkowa dla najbardziej wyma...
Kotelnica Białczańska i kompleks Terma Bania w Bia...

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4163 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3159 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2632 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2576 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl