Wyróżnione 

Kiedy najlepiej wybrać się do Zakopanego?

doZakopanego
Od kilku lat Zakopane przeżywa boom turystyczny i właściwie o każdej porze roku gości turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Są tylko pewne krótkie okresy, kiedy liczba gości spada, ale nigdy nie panuje tu martwy sezon.Na początku zimy, w miesiącu styczniu dni są krótkie i zimne, za to warunki do jazdy na nartach zazwyczaj optymalne. Dodatkowo przełom stycznia i lutego to okres ferii zimowych dla dzieci w wieku szkolnym, ma to bezpośredni wpływ na tłumy turystów w mieście i narciarzy na stokach. Koniec lutego i cały miesiąc marzec to ulubiona pora dla narciarzy w Zakopanem.

W kwietniu jest jeszcze mnóstwo śniegu na Kasprowym Wierchu. Dodatkowo, ten miesiąc jest znany z tysięcy maleńkich krokusów kwitnących na tatrzańskich polanach. Miesiąc maj to prawdziwa wiosna i tradycyjna już Wielka Majówka. W czerwcu w Zakopanem panuje spokój, dni są długie i przeważnie słonecznie, a opustoszałe ścieżki górskie czekają by powitać turystów stroniących od tłumów.

Szczyt sezonu letniego przypada na miesiące lipiec i sierpień, wtedy na wszystkich szlakach jest bardzo tłoczno. Najbardziej popularne góry oblegane są przez kolejki ludzi czekających, aby wspiąć się na szczyt. W tym czasie bardzo dużo dzieje się również w mieście. Okres wakacji bardzo bogaty jest w wydarzenia kulturalne, przeróżne imprezy plenerowe i tradycyjnie już organizowany w drugiej połowie sierpnia Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich (w 2017 roku odbędzie się już po raz 49). Złota polska jesień przypada na miesiąc wrzesień, to bardzo dobry okres do pieszych wędrówek w górach, dni są wciąż długie, a pogoda zazwyczaj dobra i nie ma już wakacyjnych tłumów. W październiku może być zarówno bardzo słonecznie i ciepło, albo chłodno z pierwszymi opadami śniegu w górach. Listopad to czas odpoczynku w Zakopanem po męczącym sezonie turystycznym, ale od samego początku grudnia, jeżeli temperatura pozwoli, niektóre stoki narciarskie są otwarte i czekają na narciarzy i snowboardzistów.

Wyjątkową przygodą i przeżyciem może być spędzenie Bożego Narodzenia i Sylwestra w Zakopanem. Już w okresie przedświątecznym w mieście panuje niesamowita atmosfera, kiedy pojawiają się ozdoby i zazwyczaj prószy śnieg. W wigilię restauracje zapraszają na wieczerzę, a kościoły i drewniane kaplice na pasterkę. Nowy Rok można przywitać na imprezie plenerowej, bądź na balu w pensjonacie, hotelu czy restauracji. Nadmienić należy, że po raz pierwszy w historii zorganizowano w Zakopanem plenerowy koncert na przywitanie 2016 roku. Zazwyczaj o tej porze roku ogromną popularnością cieszą się tradycyjne kuligi, jazda w saniach z pochodniami, a wszędzie słychać dzwonki koni.

Właściwie to do Zakopanego można przyjechać o każdej porze roku. Wiosną, latem i jesienią to znakomity punkt wypadowy w Tatry dla turystów i taterników, a zimą raj dla narciarzy i snowboardzistów.

Aktualności Zakopane - wiadomości z regionu
Morskie Oko największe jezioro w okolicach Zakopan...

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl