Bogaty wybór atrakcji na Gubałówce

atrakcje-na-Gubalowce

Atrakcje na Gubałówce oferują bogaty wybór najróżniejszych sposobów spędzenia wolnego czasu. Tamtejsza oferta turystyczna, z całą pewnością zaspokoi oczekiwania każdej osoby.

Gubałówka, dzięki kolei linowej stała się jednym z najpopularniejszych miejsc w mieście, które staje się chętnie wybieranym celem wakacyjnych odwiedzin i nie tylko. Kolejka, wwożąca turystów na górę został wybudowana w roku 1938 r. W roku 2001 nastąpiła generalna modernizacją tej atrakcji, która od tamtego czasu stała się jedną z najsłynniejszych na Podhalu.
Jest to obecnie, jedna z najnowocześniejszych kolei terenowo- linowych, jaką można spotkać w naszym kraju. Stacja początkowa została zlokalizowana na wysokości 823 m. n. p. m., natomiast górna stacja została zbudowana na wysokości 1122 m. n. p. m. Jednorazowo, wagon kolejki może pomieścić aż 120 osób. Przejazd na szczyt zajmuje około 3,5 minuty.

Atrakcje na Gubałówce to jednak nie tylko kolej, a raczej można powiedzieć, że kolejka stanowi ich doskonałą zapowiedź. Po wjechaniu na szczyt, pierwszą i chyba jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji jest fenomenalny widok na Tatry, a także Zakopane. Prócz fanów pięknych krajobrazów zadowoleni będą również miłośnicy ekscytujących emocji, którzy z pewnością docenią walory zjeżdżalni grawitacyjno-wózkowej. Jej długość liczy 750 m., a koszt jednego zjazdu to ok. 7,00 zł. Najmłodsi goście będą mogli spędzić miło czas na placu zabaw, podczas kiedy rodzice odpoczną w ogródkach gastronomicznych, restauracjach, czy bufetach. Ze szczytu Gubałówki można tez wyruszyć w wiele pieszych wycieczek rekreacyjnych, a także na ciekawe rajdy rowerowe. W sezonie zimowym uruchamiany jest tam wyciąg orczykowy o nazwie Górna Polana. Długość wyciągu to 300 m. Górna polana zostaje zawsze ośnieżana oraz doświetlana, co gwarantuje doskonałą zabawę dla wszystkich narciarzy oraz snowboardzistów.

Tanie noclegi w polskich górach - Zakopane i okoli...
Aquapark w Zakopanem - oferta aktywnego wypoczynku

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl