Przedwojenne Tatry w wyjątkowym albumie

Przedwojenne-Tatry

Przedwojenne Zakopane, choć kultywujące ten sam folklor, podziwiające te same szczyty Tatr i napawające się tym samym, czystym powietrzem oraz nieskazitelną naturą, to obecne miasto, było jednak zupełnie inne, niż to dzisiejsze.

Aby samemu przekonać się o tym, w jak znaczącym stopniu zmieniło się Zakopane, a także całe Podhale trzeba obejrzeć wzruszający album "Przedwojenne Tatry, Zakopane i Podhale".
Te najpiękniejsze fotografie i zdjęcia, czarno na białym ilustrują zdecydowane różnice dzielące obecną i niegdysiejszą, tak samo sielską stolicę polskich gór. Publikacja ta ukazuje oczom widzów krainy i widoki, których dziś zobaczyć się już nie da. Przez to wprawia w nostalgiczny nastrój zadumy oraz żalu nad tym, co zniszczyły okrucieństwa wolny. Z drugiej strony, książka ta wywołuje również radość, gdyż jednocześnie ocala od zapomnienia dawne krajobrazy i obszary, których Podhale nigdy już nie odzyska.

Autorem tego albumu "Przedwojenne Tatry, Zakopane i Podhale" jest Maciej Pinkwart - historyk specjalizujący się w dziejach Zakopanego. Książka przedstawia zdjęcia wystylizowane w sepii, które fenomenalnie komponują się ze wspomnieniowym charakterem publikacji. Fotografie przedwojennego Zakopanego, w zdecydowanej większości są autorstwa ówczesnych, prasowych reporterów, pracujących w "Ilustrowanym Kurierze Codziennym".

Zdjęcia te uwidaczniają brak komercjalizacji miasta, która w chwili obecnej tak bardzo przeszkadza wielu osobom. Prócz tego przedstawiają zupełnie inne podejście do uwieczniania ulic Zakopanego, gdzie nie liczy się tanie efekciarstwo, lecz przekazanie prawdy o życiu i obyczajach, przedwojennych ludzi gór.

Domki letniskowe Zakopane
Polecane restauracje w Zakopanem

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3344 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2819 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl