Wyróżnione 

Trasa Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem

Kuznice-Murowaniec2

Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory krajobrazowe. Trzeba jednak wiedzieć, że choć trasa ta nie należy do najtrudniejszych, to jednak różnica wysokości pomiędzy Kuźnicami a Murowańcem to niemal 500 metrów.

Jest to zatem dość spora różnica, która przekłada się na strome, w niektórych miejscach podejście.
Sam szlak nie jest zbyt skomplikowany i dobrze oznakowany dlatego przyjemnie się po nim wędruje. Początkowo trasa prowadzi z widokiem na cudne Podhale, a następnie wchodzi się już w Dolinę. Na początku mija się most na Bystrej, a potem droga prowadzi przez las. Leśną drogą wędruje się aż do skrzyżowania szlaków, gdzie stykają się trasy zielona z niebieską. Obydwie prowadzą na szczyt Nosala.

Osoby wybierające się do Murowańca z Kuźnic niebieskim szlakiem powinny jednak skierować się na prawo i trzymać się cały czas niebieskiej trasy. Szlak oznaczony tym kolorem zaczyna się dość łagodnie i łagodnym podejściem cieszy turystów przez godzinę wędrówki. Po tym czasie podejście przechodzi w zdecydowanie bardziej strome. To ostre podejście utrzymuje się aż do Skupniowego Upłazu i kosztuje turystów bardzo wiele energii.

Widoki, jakie można podziwiać przez całą wędrówkę, są jednak warte trudów wspinaczki. Towarzyszą wszystkim, aż do Wielkiej Kopy Królowej. Z tego punktu coraz bliżej już do Karczmiska, znajdującego się na wysokości 1499 m. n.p.m. Po tym trzeba pokonać już wyłącznie jedno podejście. Z Przełęczy nie powinno być już większych problemów z dotarciem do Murawańca. Stamtąd roztacza się także wspaniały widok na Śpiącego Rycerza. Droga, która prowadzi na szczyt, prowadzi pod górę, jednak zwykle jest już opisywana jako przyjemna i łatwa do pokonania. W dość szybkim czasie powinna się też pokazać panorama na Dolinę Gąsienicową.

Termy w Szaflarach - strefy relaksu i dzikich rozr...
Zakopane - kultura i podhalański folklor

Popularne Posty

Każdy z nas jest inny. Posiada odmienne potrzeby i wymagania. Dlatego też planując urlop, dobrze jes...
4404 Odsłony
Kuźnice - Murowaniec niebieskim szlakiem to trasa, na którą warto się wybrać, z uwagi na duże walory...
3343 Odsłony
Jeśli ktoś zdecydował się na letni wypoczynek w Tatrach u naszych słowackich sąsiadów, niech dokładn...
2818 Odsłony
Jeśli planujemy wypoczynek w górach, aktywny i pełen przygód i adrenaliny, możemy spokojnie wybrać s...
2784 Odsłony
Zakopane24.net© 2024. Designed optymio.pl